Nawigacja

Menu kategorii

Komitet Sterujący

Roman Malinowski

  • Roman Malinowski - Kierownik Działu Domen w NASK
    Roman Malinowski

Kierownik Działu Domen, NASK

Od 1 sierpnia 2012 kieruje działem domen internetowych w NASK, bierze udział w pracach oraz reprezentuje rejestr domeny narodowej w organizacjach Council of European National Top-Level Domain Registries (CENTR) i Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ( ICANN). Poprzednio, pracował jako doradca dyrektora NASK.

Jest absolwentem Instytutu Automatyki i Systemów Sterowania Politechniki Łódzkiej, gdzie po ukończeniu indywidualnego programu studiów pracował przez wiele lat zajmując się badaniami i projektowaniem systemów sterowania, kierował pracownią technologii informatycznych.

Wiedzę i doświadczenie zawodowe zbudował w laboratoriach IBM Corporation. Posiada również wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zespołami projektowania i realizacji złożonych systemów informatycznych. Przez wiele lat pełnił wysokie funkcje menedżerskie w IBM, zarządzał projektami inwestycyjnymi korporacji IBM.

Następnie, przez wiele lat pracował na stanowisku prezesa zarządu spółki Fujitsu-Siemens Computers, gdzie zajmował się między innymi realizacją strategii nowych kierunków rozwoju technologii informacyjnych oraz projektów konsolidacji biznesu spółek informatycznych w korporacji Siemens.

Odbył wieloletnie szkolenia w ośrodkach IBM Corporation i Siemens z zakresu przywództwa, zarządzania i marketingu strategicznego.

do góry