Nawigacja

Menu kategorii

IGF 2019

Zapraszamy na polskie Forum Zarządzania Internetem 2019

9 grudnia 2019r., już po raz kolejny, w Warszawie, odbyło się krajowe Forum Zarządzania Internetem (IGF PL). Forum było okazją do wielostronnych i otwartych rozmów nt. wyzwań związanych z funkcjonowaniem Internetu. W tym roku w IGF PL uczestniczyło ponad 250 osób, reprezentujących różne środowiska m.in. sektor rządowy, biznes, NGOs oraz organizacje naukowo-techniczne.

Środowiska te były również zaangażowane w przygotowanie kompleksowej agendy spotkania. W tym roku do współpracy zaproszono rekordową liczbę 27 organizacji. W programie IGF PL 2019 znalazły się m.in. takie tematy jak Kodeks Usług Cyfrowych, Edukacyjna Sieć Antysmogowa, internetowe narzędzia w służbie samorządom i mieszkańcom, platformy analityczne wykorzystujące open data. Dyskutowano m.in. o potencjale sztucznej inteligencji, kompetencjach przyszłości i wyzwaniach jakie stoją przed nami w związku z postępem technologicznym i cyfrową rewolucją czy budowaniu dobrych nawyków korzystania z Internetu. Omówiono także kwestie opodatkowania gospodarki cyfrowej, rozwoju szybkiego i bezpiecznego e-handlu, technologii wspierających bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Uczestnikom i organizacjom zaangażowanym w IGF PL 2019 serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z poszczególnych sesji.

Przypominamy również, że w tym roku Polska jest gospodarzem ogólnoświatowego Forum Zarządzania Internetem IGF 2020, które odbędzie się w dniach 2-6 listopada w Katowicach, na które serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji nt. IGF 2020

Pytanie dotyczące Polskiego Forum Zarządzania Internetem można kierować na adres igfpolska@mc.gov.pl

do góry